• Postup až do Ostravy

• Srdečne blahoželáme žiačke Kristíne Bittnerovej z 5.B triedy. Na pretekoch v Košiciach obsadila 8. miesto a postúpila tak na medzinárodné preteky, kt. sa uskutočnia u našich susedov v Ostrave

• “Menu pre chrobáka” v Galérii mesta Bratislava

• 24.5. navštívili žiaci 3.B GMB v Palffyho paláci, kde si pozreli výstavu gotiky a v ateliéri si vyskúšali prácu reštaurátorov - snažili sa vyhnať z dreva červotoča. Nasledovala prechádzka Starým mestom a pred spiatočnou  cestou aj malé občerstvenie. Žiaci si výlet skvele užili.

• Plavecký krúžok - oznam

• Plavecký krúžok končí 02.06.2022. V týždni od 30.05. do 03.06.2022, sa môžu deti zúčastniť Plaveckého krúžku 2x aj v pondelok, aj vo štvrtok.

• Atletická súťaž - čokoládová tretra

• Dňa 10.5.2022 sa uskutočnili atletické preteky Čokoládová tretra Slovensko 2022 na štadióne Mladá Garda. Podujatia sa zúčastnili športové kluby a základné školy zo západoslovenského a stredoslovenského regiónu, celkovo bolo prihlásených 525 pretekárov zo 61 klubov. Najúspešnejším pretekárom odovzdával ceny majster Európy v behu na 60m Ján VOLKO. Na pretekoch boli aj žiaci našej školy.

Z našej školy sa tohto podujatia zúčastnilo 13 detí z tretieho, štvrtého a piateho ročníka. Prvých osem detí z každej kategórie malo možnosť postúpiť do celoslovenského finále, ktoré sa uskutoční v Košiciach.

Zo ZŠ Kataríny Brúderovej postúpila do celoslovenského finále žiačka piateho ročníka Kristína BITTNEROVÁ. Srdečne blahoželáme a prajeme veľa športových úspechov!

• Exkurzia v Národnej banke

• Žiaci 3.A triedy sa zúčastnili akcie k finančnej gramotnosti Od koruny k euru v Národnej banke Slovenska, kde sa dozvedeli veľa zaujímavých informácií. Odviezol ich tam Prešporáčik priamo z Parku pod lipami, previezol ich širším okruhom Bratislavy so zastávkou na hrade a priviezol späť pred školu. Bol to nezabudnuteľný zážitok.

• Dobrú chuť okolo sveta

• Upevňovať v deťoch povedomie o správnych stravovacích návykoch je v súčasnosti dôležité. Ilustrátorka Hedviga Gutierrez, autorka projektu "Dobrú chuť okolo sveta" privítala naše deti z 2. oddelenia ŠKD v Bibiane, aby im porozprávala o zaujímavostiach národných jedál. Deti sa dozvedeli, že hamburger nie je americký vynález, ale pochádza z Hamburgu, Apple pie pečú v Anglicku, spring rolls a sushi obľubujú v Ázii. Našu bryndzu nás naučili robiť najprv rumunskí pastieri. V tvorivých dielňach si potom deti vytvorili vlastné obľúbené jedlá. Mali aj dosť priestoru a času na ďalšie aktivity v rámci výstavných priestorov Bibiany.

• No backpack day

• V piatok 6.5.2022 sa uskutoční na našej škole NO BACKPACK DAY. Je to deň, kedy si do školy namiesto školskej tašky zoberieš niečo iné napr. kufor, detský kočiar, košík a podobne. Fantázii sa medze nekladú.
            POZOR!! Vyučovanie prebieha klasicky podľa rozvrhu hodín.

• Sme pyšní na naše tradície

• Vzťah k folklóru a ľudovým tradíciám má naša škola už v názve. Preto bolo prirodzené priblížiť prváčikom zážitkovým učením osobnosť insitnej umelkyne Kataríny Brúderovej. Deti z II. oddelenia ŠKD navštívili múzeum Vajnorský ľudový dom, kde videli autentické výšivky a maľby tejto významnej rodáčky z Vajnor. V múzeu mali možnosť prakticky si vyskúšať, aké ťažké bolo žehliť so železnou žehličkou, obuť si gazdovské čižmy, variť na peci, svietiť s petrolejovou lampou. Obdivovali starobylé kroje, keramiku, drevené hračky, či nábytok ozdobené vajnorským ornamentom. Správkyňa múzea, Gabriela Zemanová deťom pútavo porozprávala o živote našich predkov. Zábavnou formou sa deti snažili pochopiť, prečo je dôležité byť hrdý na svoje kultúrne dedičstvo a na miesto, v ktorom sa nachádza naša škola.

• "Pravda o drogách"

• V dňoch 21. a 22.4. 2022 sa žiaci 7. - 9. ročníka zúčastnili prednášky z cyklu "Pravda o drogách". V našom prípade hlavnou témou bol "Alkoholizmus a jeho prevencia na školách".