• Informatická súťaž iBobor

• iBobor je informatická online súťaž, v ktorej sú súťažné úlohy zamerané na logiku, porozumenie informáciám, algoritmizáciu a matematické základy informatiky. V školskom roku 2023/2024 sa zapojili do súťaže žiaci našej školy: Alexandra Holičová IV.A, Jakub Eliáš V.B, Marek Majba IV.A, Alexander Šiška V.B, Tomáš Krištofič IV.A Gratulujeme.

• Oznam školskej jedálne

• Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť, aby nám opäť rodičia podali návratky na dotáciu na stravu, ktoré budú platné od 1.1.2024

Ďakujem veľmi pekne

Prajem pekný deň

Mgr. Dana Flachbartová

Vedúca školskej jedálne

Základná škola Kataríny Brúderovej

• Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry- 3. miesto

• V stredu 15.11. bol výnimočný pre nášho deviataka Tea Albrechta, ktorý sa zúčastnil okresného kola Olympiády zo SJL v Centre voľného času. Z olympiády v CVČ Rača si odnášal krásne tretie miesto, ku ktorému mu všetci zo srdca blahoželáme.

• Tatranský poetický biftek

• Slovenský herec Lukáš Latinák navštívil našu školu a humornou i vážnou formou previedol našich žiakov druhého stupňa vlastnými skúsenosťami s povinným čítaním, aj slovenskou poéziou s praktickými ukážkami.

• Krúžok sebaobrany Kung-Fu

• Cvičenie wing tchun kung-fu môže byť pre deti obzvlášť dôležité v dnešnej modernej dobe. Venovaním sa bojovému umeniu sa učia úcte, rešpektu, ale aj disciplíne, a tiež sebadôvere.

"Trénovaním, ako bojovať, sa v podstate učíme, ako nebojovať. Tento odkaz by mal viesť človeka k pokore, k láske aj k sebe samému a konaniu dobra"

• Stolnotenisový turnaj

• "Po halloweenskej prespávačke, deň pred začiatkom jesenných prázdnin, sme venovali stolnotenisovému ošiaľu v priestoroch telocvične.

Na turnaj prišlo svoju hru prezentovať 18 žiakov mladšej kategórie (5.- 6. ročníka) a až 20 žiakov staršej kategórie (7. - 9. ročníka).

Pred zahájením turnaja nám zatancovalo šikovné duo - Adela Hocková a Adela Čertíková.

Systém turnaja bol nastavený tak, aby mal každý šancu si zahrať aspoň pár zápasov. Začal sa boj v 4 skupinách. Najlepším 2 z každej skupiny sa podarilo postúpiť do vyraďovacieho "pavúka", kde už prebiehali boje na jednu porážku.

V kategórii mladších žiakov sa naozaj bolo na čo pozerať. Po kvalitných výkonoch a vyrovnaných zápasoch sa tešil z 3. priečky Matej Eliáš (5.B). Vo veľmi peknom finále získal striebro Juraj Baťa (6.B), ktorý nestačil na výborne hrajúceho Jakuba Eliáša (5.B).

Po mladších sa dostali k slovu aj naši starší žiaci, ktorí taktiež ukázali svoju kvalitu. V zápase o 3. miesto sa viac darilo Lukášovi Račkovi (8.B). Vo finále tuho bojoval Jakub Račko (8.B), ktorý však ťahal za kratší koniec, keď podľahol nekompromisnému favoritovi tohto turnaja Pavlovi Marcin-Humeníkovi (9.B).

Máme radosť z bohatej účasti a gratulujeme víťazom."

• Cestujeme do Rokfortu s Harry Potterom

• 25. októbra 2023 prišli žiaci 1.A oblečení ako Harry, Hermiona a Malfoy. Nechýbali metly a čarovné prútiky. Všetci sa tešili, že získajú diplom v čarodejníckej škole v Rokforte. Uvítala ich profesorka Mc Gonagalová – pani učiteľka PaedDr. Beáta Valkovičová pri nástupišti 93/4. Triediaci klobúk žiakov zaradil do fakúlt: Bifľomor, Bystrohlav, Chrabromil a Slizolin.

Počas celého vyučovania žiaci usilovne riešili úlohy, vo fakultách spolupracovali, čarovali, hrali metlobal a súťažili. Za zvládnuté úlohy získavali čarovné fazuľky. Integráciou predmetov žiaci zistili, že jednotlivé úlohy a poznatky spolu súvisia a spoluprácou dokážu vyriešiť aj náročné úlohy.