• Čokoládová tretra

• Dňa 23.5. 2023 sa na štadióne Mladá garda v Bratislave uskutočnilo atletické podujatie Čokoládová tretra, určená pre deti prvého stupňa základných škôl. Podujatia sa zúčastnilo aj 15 žiakov našej školy. Súťažilo sa v behu na rôzne vzdialenosti a  a v hode raketkou. Najúspešnejší z našej školy bol Maxim KRIŠTOFIČ, žiak 2.B triedy. V konkurencii 130 detí zo západného a stredného Slovenska obsadil 8.miesto a postupuje do celoslovenského finále, ktoré sa bude konať v mesiaci jún 2023 v Košiciach. Aj ostatní športovci z našej školy si počínali veľmi dobre. Všetkým blahoželáme a prajeme veľa športových úspechov.

• Súdny proces počas hodiny občianskej náuky

• V piatok 19. mája sme mali v triede VIII.A na predmete občianska náuka súdny proces. Všetci sme sa dohodli na úlohách a každý z nás si mal pripraviť vlastný scenár. Naša pani učiteľka Figurová nám pomohla pripraviť sa a vďaka nej sme to zvládli.

• Škola v prírode

• Triedy štvrtého ročníka sa 8. - 12.5. zúčastnili školy v prírode v Trenčianskej Teplej, v rezorte Oliwa.

V rámci zážitkového učenia absolvovali interaktívnu prehliadku Trenčianskeho hradu. Zvládli túru cez pohorie Považský Inovec do kúpeľného mestečka Trenčianske Teplice.

V popoludňajších a večerných hodinách sa im o zábavu starali animátori.

Na spiatočnej ceste v Ekoparku Piešťany kŕmili rôzne zvieratá a od sprievodkyne získali o nich mnohé zaujímavé informácie.

Posledné zvyšky energie ešte vyskákali na ihrisku. Zo školy v prírode si odniesli veľa zážitkov.

• Slávik Slovenska

• Dňa 20.4.2023 sa na našej škole uskutočnila spevácka súťaž Slávik Slovenska. Ľudovú pieseň nacvičilo a prišlo zaspievať 21 spevákov a speváčok v 3 kategóriách. Najviac sa v školskom kole darilo druhej kategórii, kde si 3. miesto vyspievala Laura Bagoňová z 2. B, 2. miesto získala Katarína Janošková z 3. A a na prvom mieste sa umiestnila Anabela Ondrušková tiež z 3. A. Ceny za veľmi pekný výkon boli udelené ešte Milanovi Šiškovi z 2. A a Ninke Ondruškovej z 1. C.

okresnom kole nás dňa 12.5.2023 reprezentovala Anabela Ondrušková

a získala krásne 2. miesto. Na akordeóne ju sprevádzal pán Hraško.

Gratulujeme!

• 2.A a 2.C - Dopravné ihrisko, Galanta (13.4.2023)

• Žiaci II.A a II.C sa zúčastnili dopravnej výchovy na dopravnom ihrisku v Galante, kde si precvičili praktické aj teoretické zručnosti pod vedením odborníkov. Celá akcia bola pre žiakov plnohodnotným zážitkom a veríme, že osvojené zručnosti využijú pri svojich každodenných činnostiach.

• Okresné kolo v atletike základných škôl

• Dňa 26.4.2023 sa v Bratislave na ZŠ Tbiliská uskutočnilo Okresné kolo v atletike základných škôl, ktorého sa zúčastnili aj  žiaci 2. stupňa našej školy.

Medzi najúspešnejších patrili Sarah KOHÚTOVÁ, ktorá obsadila 1. miesto vo vrhu guľou a Matúš ZÁHRADNÍČEK, ktorý obsadil 2. miesto v behu na 60 metrov. Ostatní žiaci si taktiež počínali veľmi dobre.

Všetkým ďakujeme za reprezentáciu školy a srdečne blahoželáme!

• Detská liga v malom futbale

• Dňa 21.4.2023 sa v Bratislave v areáli Mladá Garda uskutočnilo tretie kolo Detskej ligy v malom futbale, ktorej sa zúčastnili aj žiaci našej školy.

Žiaci v kategórii  U13 porazili rovesníkov  zo ZŠ Limbach a ZŠ Černyševského. Remizovali so žiakmi  zo ZŠ Budmerice. Nad ich sily boli iba žiaci zo ZŠ Pavla Marcelyho. Aktuálne sú naši žiaci v priebežnej tabuľke na treťom mieste.

Srdečne blahoželáme a držíme palce v ďalšom futbalovom napredovaní!