• PÁTRAČKA PIATAKOV

• Žiaci 5.A si zopakovali svoje vedomosti netradičným spôsobom. Spájali súvislosti rôznych tém z jazykového vyučovania, slohovej výchovy a literatúry formou pátračky. Hľadali v dvojiciach alebo trojiciach jednotlivé stanovištia, kde ich čakali zaujímavé úlohy, riešili ich vzájomnou spoluprácou a nakoniec vyriešili rébus.

• Hra na robota a projekt z geometrie

• Žiaci 1.A sa zoznámili s programovaním formou hry na robota. Podľa cesty vyznačenej šípkami sa pohybovali po štvorcovej sieti a naopak, podľa pohybu programovali pomocou šípok cestu.Na geometrii vytvárali v skupinách rôzne príbehy z geometrických tvarov, ktoré po ukončení prezentovali.

• Tematický deň v 1.A – Piráti

• 26. januára 2024 žiaci 1.A pod vedením pani učiteľky PaedDr. Beáty Valkovičovej zažili netradičný deň. Počas vyučovania sa ako piráti plavili po celom svete za vedomosťami. Pracovali v skupinách. Dozvedeli sa príbeh Huka, kapitána pirátov. Každá skupina sa plavila na vlastnej lodi, ktorú si nakreslili, vymysleli názov svojej pirátskej skupine a vytvorili vlastnú vlajku. Museli nájsť podľa značiek po mori cestu do Číny, kde podľa čínskeho majstra vytvorili obrázok z častí tangramu. Počas plavby čelili Sirénam. Plnili úlohy, aby sa mohli plaviť ďalej. Kráľ Poseidon ich pozval na morské dno do svojho kráľovstva na hostinu, hľadali poklad na neznámom ostrove, vyznačili na hodinách pre Huka čas raňajok a spánku, postavili mu dom, ak raz bude starý, aby mal kde skloniť hlavu.

• KURZ KORČUĽOVANIA

• Od 15.1.2024 do 23.1.2024 sa deti zo školského klubu zúčastnili kurzu korčuľovania v Avione v spolupráci s pánom Mišovičom/ Šport komplex Relax/. Korčuľovanie prebehlo zábavnou formou, deti získali fyzickú aktivitu, užili si zábavu, zdokonalili svoje pohybové schopnosti, koordináciu na korčuliach. Deťom sa kurz veľmi páčil, boli odmenené medailou , sladkosťou a už teraz sa tešia na ďalší ročník.