• Slávik Slovenska 2023

Dňa 20.4. počas 4. a 5. vyučovacej hodiny sa uskutoční školské kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska 2023 v spievaní ľudových piesní. Účastníci budú mať zaspievať jednu ľubovoľnú ľudovú pieseň.

Tešíme sa na Vašu účasť!

• Detská liga v malom futbale

Dňa 31.3.2023 sa v Bratislave v areáli Mladá Garda uskutočnilo druhé kolo Detskej ligy v malom futbale, ktorej sa zúčastnili aj žiaci našej školy v kategóriách U13 a U15. Odohrali 5 zápasov, z ktorých 4 vyhrali a 1 remizovali.

Žiaci v kategórii U13 porazili rovesníkov zo ZŠ Pavla Marcelyho a ZŠ Černyševského. Remizovali so žiakmi zo ZŠ Nejedlého. V kategórii U15 naši žiaci zvíťazili nad rovesníkmi zo ZŠ Sibírska a ZŠ Gajary.

• Maratónske hry

Dňa 30.3.2023 sa v športovej hale Elán v Bratislave uskutočnilo finále „Školských maratónskych hier“ v atletických disciplínach. Finále sa zúčastnilo 30 škôl z Bratislavského samosprávneho kraja. Naši žiaci v zložení Matilda BÚTOROVÁ, NGUYEN Gia Han, Adela ČERTÍKOVÁ, Milan ŠIŠKA, Maxim KRIŠTOFIČ a Tomáš BEZDEK obsadili celkové 14. miesto.

• Návratky na dotáciu na stravu - školská jedáleň

Milí rodičia,

Týmto by sme Vám radi pripomenuli, že termín podania návratok ohľadom stravy zadarmo sa blíži.

V prílohe nájdete návratku, ktorú treba v Edupage podať najneskôr do 05.04.2023.

Podrobnejšie informácie nájdete tu:

Informácia pre rodiča dieťaťa alebo fyzickú osoba, ktorej je dieťa zverené do starostlivosti

• Doplňujúce voľby do Rady školy

Vážení rodičia,

v dňoch 29.3. - 30.3. 2023 budú v škole prebiehať doplňujúce voľby zástupcov rodičov do Rady školy.

Doplňujúce voľby zástupcov rodičov do Rady školy budú prebiehať nasledovne:

• dňa 29.3. (od 12.00 hod. do 16.00 hod.) - v čase Burzy kníh,
            • dňa 30.3. (od 7.00 hod. do 12.00 hod.).
        • OZNAM - ŠKD

Oznamujeme Vám, že pri príležitosti dňa učiteľov 28.3.2023 organizuje zriaďovateľ MČ Bratislava - Vajnory slávnostné stretnutie pedagogických zamestnancov vajnorských škôl, z tohto dôvodu bude prevádzka ŠKD skrátená do 14.45 hod. ( plánované stretnutie podľa plánu činnosti ŠKD).

Moravcová - vedúca ŠKD

• Školské maratónske hry

Dňa 22.3.2023 sa na ZŠ Kalinčiakova uskutočnilo atletické podujatie pod názvom „Školské maratónske hry“, ktorého sa zúčastnili aj žiaci našej školy: Matilda BÚTOROVÁ, NGUYEN Gia Han, Milan ŠIŠKA, Filip HLAVATÝ a Tomáš BEZDEK.

Súťažilo sa v rôznych atletických disciplínach. Naši žiaci obsadili v konkurencii trinástich základných škôl krásne 3. miesto, ktoré im zabezpečilo postup do finále.

• Recykloanimácia v Bibiane

Návštevou detského domu Bibiany sa dve oddelenia z ŠKD ZŠ K. Brúderovej zapojili do viacerých interaktívnych činností tematicky spojených s jarným obdobím.

V tunajšej knižnici pre deti a mládež, bohatej na tituly ovenčené i cenami vychýrenej svetovej súťaže Bienále ilustrácií kníh, prebehol edukačný program Marec – mesiac knihy. Pod odborným vedením milých pracovníkov Bibiany sa deti zoznámili s knihami trochu nevšedným spôsobom. Snažili sa dramaturgicky vytvoriť sled príbehov prečítaním krátkych úryvkov do jedného celku. Rozmanitosť žánrov prispela k rozvíjaniu schopností správne interpretovať text, a zároveň tvorivo pracovať so slovami.

• Ponožková výzva

21. marec je Svetový deň Downovho syndrómu a na znak oslavy ľudskej jedinečnosti sa konala ponožková výzva aj v našej škole - obuli sme si dve rozdielne ponožky a ukázali sme, že sa nebojíme byť iní tak, ako sa neboja byť iní ani ľudia s Downovým syndrómom.

• Atletický míting

Dňa 12.3.2023 sa v športovej hale Elán uskutočnil Atletický míting Slovenského atletického zväzu pre mladšie a staršie žiactvo. Podujatia sa zúčastnili aj žiaci našej školy Dominik JIRÁNEK, Dominika JIRÁNKOVÁ, Kristína BITTNEROVÁ, Jakub JURENKA a Matúš ZÁHRADNÍČEK.

Najúspešnejším bol Matúš ZÁHRADNÍČEK, ktorý v tvrdej konkurencii žiakov zo Slovenska obsadil pekné štvrté miesto v behu 60 metrov časom 7.95 s. Boli to Matúšove prvé atletické preteky v kategórii staršieho žiactva.

• OZNAM - plavecký krúžok

Milí rodičia a plavci,

situácia, ktorú spôsobil vietor na Pántoch v sobotu, je vážna. Okno sa podarilo urobiť, ale problém je, že vo vode je veľa skla a bazén musíme vypustiť, vyčistiť, nanovo napustiť, nahriať,..

Preto bude prevádzka bazéna prerušená na 2-3 týždne. Budeme vás informovať.

Všetky tréningy sa rušia do odvolania.

Utorok 30. 4. 2024