• Plávanie

Žiak 7.B, Simon Valent, sa stal najúspešnejším 12-ročným plavcom 2023 v SR, priniesol 3 strieborné a 8 zlatých medailí. Gratulujeme k fantastickým výsledkom a zároveň ďakujeme aj za reprezentáciu našej školy!

• Informatická súťaž iBobor

iBobor je informatická online súťaž, v ktorej sú súťažné úlohy zamerané na logiku, porozumenie informáciám, algoritmizáciu a matematické základy informatiky. V školskom roku 2023/2024 sa zapojili do súťaže žiaci našej školy: Alexandra Holičová IV.A, Jakub Eliáš V.B, Marek Majba IV.A, Alexander Šiška V.B, Tomáš Krištofič IV.A Gratulujeme.

• Oznam školskej jedálne

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť, aby nám opäť rodičia podali návratky na dotáciu na stravu, ktoré budú platné od 1.1.2024

Ďakujem veľmi pekne

Prajem pekný deň

Mgr. Dana Flachbartová

Vedúca školskej jedálne

Základná škola Kataríny Brúderovej

• Tatranský poetický biftek

Slovenský herec Lukáš Latinák navštívil našu školu a humornou i vážnou formou previedol našich žiakov druhého stupňa vlastnými skúsenosťami s povinným čítaním, aj slovenskou poéziou s praktickými ukážkami.

• Krúžok sebaobrany Kung-Fu

Cvičenie wing tchun kung-fu môže byť pre deti obzvlášť dôležité v dnešnej modernej dobe. Venovaním sa bojovému umeniu sa učia úcte, rešpektu, ale aj disciplíne, a tiež sebadôvere.

"Trénovaním, ako bojovať, sa v podstate učíme, ako nebojovať. Tento odkaz by mal viesť človeka k pokore, k láske aj k sebe samému a konaniu dobra"

• Stolnotenisový turnaj

"Po halloweenskej prespávačke, deň pred začiatkom jesenných prázdnin, sme venovali stolnotenisovému ošiaľu v priestoroch telocvične.

Na turnaj prišlo svoju hru prezentovať 18 žiakov mladšej kategórie (5.- 6. ročníka) a až 20 žiakov staršej kategórie (7. - 9. ročníka).

Pred zahájením turnaja nám zatancovalo šikovné duo - Adela Hocková a Adela Čertíková.

• Cestujeme do Rokfortu s Harry Potterom

25. októbra 2023 prišli žiaci 1.A oblečení ako Harry, Hermiona a Malfoy. Nechýbali metly a čarovné prútiky. Všetci sa tešili, že získajú diplom v čarodejníckej škole v Rokforte. Uvítala ich profesorka Mc Gonagalová – pani učiteľka PaedDr. Beáta Valkovičová pri nástupišti 93/4. Triediaci klobúk žiakov zaradil do fakúlt: Bifľomor, Bystrohlav, Chrabromil a Slizolin.

• Šarkaniáda v ŠKD

Šarkan letí, aha aj ten môj letí....... takto a rôznymi inými pokrikmi povzbudzovali deti svojich šarkanov. Našu tradičnú jesennú aktivitu sme si naplánovali na poslednú októbrovú stredu.

Detský park na Koniarkovej , ihrisko Alviano a Jurská cesta ožilo detskou radosťou. Boli to preteky s počasím keďže vetrík skôr pofukoval ako fúkal.

• Výlet na Devín

Dňa 19.10. 2023 sa žiaci 6.A a 6.B triedy zúčastnili pod dozorom svojich triednych učiteľov a školskej psychologičky exkurzie na hrad Devín. Hrad bol zvolený ako cieľ exkurzie práve vďaka jeho bohatej histórie a naozaj veľkému výberu pamiatok už z obdobia praveku. Žiaci absolvovali prehliadku hradu spolu so sprievodkyňou ktorá im ukázala aj blízke okolie hradu. Následne sme sa presunuli do areálu hradu, kde žiaci už pod dozorom svojich učiteľov obdivovali exponáty vo vnútri hradu. Záver prehliadky bol venovaný ukážke archeologických nálezov v blízkosti Devína.

• Exkurzia do Múzea holokaustu v Seredi

Tento týždeň sme pondelok začali cestovateľsky - 16.10.2023 žiaci 9.A a 9.B v Seredi absolvovali exkurziu do Múzea holokaustu v súvislosti s preberanou témou v dejepise. V uzavretom areáli sme v jednotlivých barakoch počúvali o hrôzach obdobia 2. sv. vojny, prezerali si dobové exponáty, mnohé originálne a v závere sledovali prednášku o prenasledovaní na Slovensku. Do tejto prezentácie boli zapojení aj žiaci, ktorí mali priestor na otázky ... a priestor zamyslieť sa nad krutými udalosťami, ktoré patria k histórii Slovenska

• Nemocnica u Medvedíka

Zbaviť detského pacienta strachu z bieleho plášťa - to je hlavným cieľom projektu Nemocnica u Medvedíka. Projekt je inšpirovaný zahraničným projektom "Teddy bear hospital". Študenti Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave navštívili aj našu školu. Za deťmi do 1.A a 1.B triedy prišli v bielych plášťoch. Deti spolu s doktormi diagnostikovali ochorenie alebo zranenie svojim plyšovým hračkám. Mali možnosť vyskúšať si pomôcky, popočúvať hrudník či dať obväz plyšákovi. Deťom sa táto návšteva veľmi páčila.

Utorok 30. 4. 2024