• Tematický deň v 1.A – Piráti

• 26. januára 2024 žiaci 1.A pod vedením pani učiteľky PaedDr. Beáty Valkovičovej zažili netradičný deň. Počas vyučovania sa ako piráti plavili po celom svete za vedomosťami. Pracovali v skupinách. Dozvedeli sa príbeh Huka, kapitána pirátov. Každá skupina sa plavila na vlastnej lodi, ktorú si nakreslili, vymysleli názov svojej pirátskej skupine a vytvorili vlastnú vlajku. Museli nájsť podľa značiek po mori cestu do Číny, kde podľa čínskeho majstra vytvorili obrázok z častí tangramu. Počas plavby čelili Sirénam. Plnili úlohy, aby sa mohli plaviť ďalej. Kráľ Poseidon ich pozval na morské dno do svojho kráľovstva na hostinu, hľadali poklad na neznámom ostrove, vyznačili na hodinách pre Huka čas raňajok a spánku, postavili mu dom, ak raz bude starý, aby mal kde skloniť hlavu.

• KURZ KORČUĽOVANIA

• Od 15.1.2024 do 23.1.2024 sa deti zo školského klubu zúčastnili kurzu korčuľovania v Avione v spolupráci s pánom Mišovičom/ Šport komplex Relax/. Korčuľovanie prebehlo zábavnou formou, deti získali fyzickú aktivitu, užili si zábavu, zdokonalili svoje pohybové schopnosti, koordináciu na korčuliach. Deťom sa kurz veľmi páčil, boli odmenené medailou , sladkosťou a už teraz sa tešia na ďalší ročník.

• OZNAM ŠKOLSKÁ JEDÁLEŇ

• Prosím rodičov, ktorí ešte neodovzdali vyplnenú žiadanku o dotáciu na stravu od 1.1.2024, aby tak urobili tento týždeň.  Žiadosti nájdete v aplikácii EDUPAGE.  Vedúca ŠJ

• Santova dielňa v 8.A

• 13. decembra - v kalendári Lucia, vonku prší. No v 8.A sú Vianoce. Zo zadných lavíc sa ozýva vianočná hudba prekrikovaná hlasným spevom dievčat v refrénoch, do toho chlapci strihajú, lepia - vyrábajú bavlnkových Mikulášov, rozvoniava ihličie, po laviciach rozložené misky, sviečky, ozdoby, vpredu pri tabuli zástup čakajúci na tavnú pištoľ. Akú tam mám dať stužku? Kde sú nožnice? P. učiteľka, stačí to takto?

Naši ôsmaci pri tvorení vianočných svietnikov a darčekov. Nebolo ruky, ktorá by niečo nedržala a nerobila. Skoro ako v Santovej dielni. A množstvo krásnych pochúťok a ozdôb z domácich dielní prišlo na druhý deň. Veľa sa predalo a ešte ostalo aj na darčeky pre seniorov.  Vianoce môžu prísť!

• Výtvarná súťaž

• Anabel Ondrušková, žiačka 4. A, sa zapojila do výtvarnej súťaže Strašidelný dom, ktoré organizovalo CVC Trnava a získala 3. miesto v II. kategórii.

• Plávanie

• Žiak 7.B, Simon Valent, sa stal  najúspešnejším 12-ročným plavcom 2023 v SR, priniesol 3 strieborné a 8 zlatých medailí. Gratulujeme k fantastickým výsledkom a zároveň ďakujeme aj za reprezentáciu našej školy!

• Informatická súťaž iBobor

• iBobor je informatická online súťaž, v ktorej sú súťažné úlohy zamerané na logiku, porozumenie informáciám, algoritmizáciu a matematické základy informatiky. V školskom roku 2023/2024 sa zapojili do súťaže žiaci našej školy: Alexandra Holičová IV.A, Jakub Eliáš V.B, Marek Majba IV.A, Alexander Šiška V.B, Tomáš Krištofič IV.A Gratulujeme.

• Oznam školskej jedálne

• Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť, aby nám opäť rodičia podali návratky na dotáciu na stravu, ktoré budú platné od 1.1.2024

Ďakujem veľmi pekne

Prajem pekný deň

Mgr. Dana Flachbartová

Vedúca školskej jedálne

Základná škola Kataríny Brúderovej

• Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry- 3. miesto

• V stredu 15.11. bol výnimočný pre nášho deviataka Tea Albrechta, ktorý sa zúčastnil okresného kola Olympiády zo SJL v Centre voľného času. Z olympiády v CVČ Rača si odnášal krásne tretie miesto, ku ktorému mu všetci zo srdca blahoželáme.

• Tatranský poetický biftek

• Slovenský herec Lukáš Latinák navštívil našu školu a humornou i vážnou formou previedol našich žiakov druhého stupňa vlastnými skúsenosťami s povinným čítaním, aj slovenskou poéziou s praktickými ukážkami.

• Krúžok sebaobrany Kung-Fu

• Cvičenie wing tchun kung-fu môže byť pre deti obzvlášť dôležité v dnešnej modernej dobe. Venovaním sa bojovému umeniu sa učia úcte, rešpektu, ale aj disciplíne, a tiež sebadôvere.

"Trénovaním, ako bojovať, sa v podstate učíme, ako nebojovať. Tento odkaz by mal viesť človeka k pokore, k láske aj k sebe samému a konaniu dobra"